Praha chce podpořit zájem mladých o očkování novou kampaní. Sází v ní na nadsázku a slovní hříčky

24. červen 2021

Očkování mladších lidí proti covidu-19 chce Praha podpořit novou kampaní, která ukazuje, jak pandemie měnila podobu města. Mezi lidmi nižšího věku je o očkování nižší zájem, přesto je jejich zájem o vakcinaci pro úspěch boje proti koronaviru důležitý. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekla radní pro zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

„Kampaní chceme v této době znovu podpořit zájem o očkování. Zaměřujeme se hlavně na mladší ročníky, protože víme, že tam je ještě rezerva v tom, kolik lidí by se mohlo zaregistrovat (k očkování) a naočkovat. Zdravotní dopady na mladší ročníky jsou menší, ale určitě není radno je podceňovat,“ řekl primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti). Varoval před možnými dlouhodobými následky onemocnění covid-19 i pro osoby mladšího věku, které onemocnění prodělají.

Plakáty s hravými texty jako „Stonůlky – Městská čtvrť proměněná vlivem pandemie“, „Chorloj – Památka, která kvůli pandemii přišla o turisty“ či „Velká Chrchle – Místo, kde se víc kašlalo než závodilo“ a ve výrazných barvách jsou už k vidění například na plochách městského mobiliáře a na digitálních plochách.

Dále by se měly objevit v on-line médiích a na sociálních sítích. Počítá se i s umístěním kampaně na obrazovky v budovách nemocnic v hlavním městě. Celkově by náklady na kampaň neměly překročit 300 tisíc korun, protože se budou využívat plakátovací plochy hlavního města a jeho příspěvkových organizací.

Vizuální podobu plakátů připravila pro Prahu zdarma společnost DDB Prague. Ta zpracovala pro hlavní město kampaň na podporu očkování proti koronaviru už v únoru. Vizuály pracovaly s motivy rodiny, podnikání a vzdělávání, které měly odkazovat k návratu do běžného života před pandemií.

Další aktivity města v boji proti covidu-19

Město také provozuje očkovací centrum v Kongresovém centru, kde nyní podle Hřiba očkují přes 2000 osob denně, a připravilo prostřednictvím své firmy Operátor ICT web ockovani.praha.eu. Ten má podle dřívějšího primátorova sdělení lidem nabízet relevantní informace k očkování, na jejichž základě se mají svobodně, ale informovaně rozhodnout, zda se nechají naočkovat.

Na webu jsou k dohledání například mapa očkovacích center, počty osob očkovaných v Praze a také informační videa a sekce, v níž odborní garanti vyvracejí nejčastější mýty a dezinformace spojené s vakcinací.

Město má rovněž v plánu naočkovat proti covidu-19 bezdomovce. Klienti azylových domů, kde vakcínu podává mobilní tým z Městské polikliniky, se už podle Johnové očkují. Lidé, kteří žijí na ulici a jichž je asi několik stovek, by se mohli očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen. Zatím však Praha podle radní čeká na vyjádření ministerstva zdravotnictví, zda se může vakcína použít pro různé věkové skupiny.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související