Policie v centru Prahy zadržela muže podezřelého ze zastřelení pracovnice úřadu práce v Bělehradské ulici

29. červen 2021, aktualizováno

Policisté odpoledne zadrželi v Palackého ulici v centru Prahy muže podezřelého z úterní tragické střelby na úřadu práce v Bělehradské ulici. Na twitteru o tom informovala pražská policie.

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová uvedla, že zadrženým je muž, po kterém policisté pátrali v souvislosti s poleptáním ženy neznámou látkou, řekla to v České televizi. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) napomohl k dopadení městský kamerový systém. Postřelená úřednice v nemocnici vážným zraněním podlehla.

Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda, uvedli policisté kolem 15:10. Pachatel byl právě dopaden ve Vodičkově ulici i díky využití městského kamerového systému, doplnil pražský primátor na twitteru. Podle policie byl muž zadržen v Palackého ulici, odkud byl převezen na služebnu. Ze záběrů je zřejmé, že policisté muže dopadli v Palackého ulici poblíž křižovatky s frekventovanou Vodičkovou ulicí.

Už krátce po střelbě pracovali kriminalisté s verzí, že útočníkem by mohl být hledaný Jiří D., po kterém policie pátrala kvůli poleptání ženy kyselinou ve středních Čechách. Odpoledne policejní mluvčí potvrdila, že zadržený je skutečně mužem, po kterém policisté pátrali i v souvislosti s tímto trestným činem.

Střelci se po útoku na úřadu práce podařilo z budovy odejít. Pachatele hledaly stovky policistů. Do akce byl nasazený vrtulník. Celou budovu úřadu zkontrolovali policisté z Útvaru rychlého nasazení.

Pražský magistrát nechal po útoku uzavřít všechny své budovy. Po dopadení podezřelého byl jejich provoz obnoven.

Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková ČTK potvrdila, že postřelenou ženou byla zaměstnankyně kontaktního pracoviště úřadu práce pro Prahu 2 a 3. Na místě je zaměstnancům k dispozici psychologická pomoc, dodala.

Asi 50letá žena utrpěla velmi vážná poranění. Záchranáři zajistili dýchací cesty, pokračovali v kardiopulmonální resuscitaci, kterou prováděli i laici na místě před naším příjezdem. Nakonec se funkci srdce podařilo obnovit, uvedla pražská záchranná služba na twitteru po zásahu. Ženu odvezli do vinohradské nemocnice. Po 14:00 policie na twitteru uvedla, že žena zraněním podlehla.

zdroj: ČTK
Spustit audio