Po dvou letech se opět koná veletrh Svět knihy. Návštěvníkům nabízí nákup knih ve slevách, objevování nových titulů i doprovodný program

24. září 2021

Besedy o knihách, desítky stánků a tisíce návštěvníků. I takový byl úvodní den letošního ročníku veletrhu Svět knihy, který mohou po dvou letech lidé opět navštívit na pražském Výstavišti. Co program nabídne v dalších dnech?

Po dvouleté pauze způsobené koronavirem se na holešovické Výstaviště vrátil veletrh Svět knihy. Na jeho předchozí ročníky chodilo až 50 tisíc lidí. A i když v to pořadatelé letos ani nedoufali, do Průmyslového paláce dorazilo skoro pět tisíc návštěvníků jen během čtvrtečního úvodního dopoledne.

Nákup knih ve slevách a objevování nových titulů byly mezi lidmi nejčastějšími důvody návštěvy. Láká je také bohatý program. Jak napovídá motto letošního ročníku – Můj domov je v jazyce – program nabídne mimo jiné setkání s řadou zahraničních autorů. Lidé se mohou zúčastnit třeba diskuze s běloruskými básníky moderované Jáchymem Topolem nebo besedy s autory z Francie, která je letos čestným hostem akce.

„Pokračuje taková série o Milanu Kunderovi, kterou připravili Francouzi. V sobotu dopoledne bude připraven veliký rozhovor s Laurentem Binetem a zároveň představí svůj nový román Civilizace,“ popisuje francouzskou část programu zástupkyně pořadatelů Jana Chalupová a dodává, že se lidé mohou těšit i na akce, které s knihami až tak nesouvisí.

„V sobotu večer je specialita – open air Gauč ve Stromovce – bude to polská punková skupina Hańba!“ Stejně jako každý rok je Svět knihy připravený i na děti. Pro ty jsou přichystané desítky programů až do neděle, kdy veletrh končí.

autor: Josef Kaňka
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.