Pavel Callta a jeho Momenty v Nočním proudu

22. červenec 2015

Mladý písničkář Pavel Callta v červnu vyrukoval s debutem nazvaným Momenty. Své první album vydal u velkého labelu. Silným argumentem pro podpis smlouvy byly počty zhlédnutí jeho videí na YouTube.

Hity Naštěstí, Zrzka, Mami a Usměj se mají na zpěváka, který není známý z médií, naprosto nadstandartní sledovanost. Kluk z České Lípy začal zveřejňovat svoje klipy před dvěma lety a za krátkou dobu nasbíral mimořádný počet diváků.

Písně si většinou skládá sám. Na některých textech s ním spolupracoval Xindl X. Vystupuje sám s kytarou nebo se dvěma dalšími muzikanty.

Materiál na debutové album Momenty vznikal tři roky, takže nemůže neobsahovat hity, které za tu dobu vznikly, ať už je to třeba Zrzka, Mami či Naštěstí.

Své písničky, které oslovují široké publikum, přijde okomentovat do Nočního proudu Jitky Benešové v pátek 24. července. Poslouchejte po 23. hodině.

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...