Parkování v Praze bude jednodušší, slibuje Tomáš Hudeček

29. duben 2014

Řidiče čekají v hlavním městě velké změny. Magistrát chce omezit rezidentní zóny. V pořadu Třináctka Plus to potvrdil pražský primátor Tomáš Hudeček.

Město má podle něj hotový nový koncept parkování, který se pilotně otestuje v letních měsících. Na modrých zónách bude během dne tzv. uvolněný systém, který by měl umožnit, aby například řemeslníci nebo řidiči při návštěvách příbuzných mohli před domem nechat auto i přesto, že čtvrť spadá do parkovací zóny.

Zatím se ale přesně nerozhodlo, jak rozsáhlou část Prahy by měly nové zóny zahrnovat. Zřejmě to budou některé oblasti v centru a v Praze 3 a 4. Naplno by se tato novinka měla spustit na začátku roku 2015.

Primátor Hudeček v živém vysílání Reginy mluvil také o aktuální situaci kolem tunelu Blanka. Uvedl, že první auta by tunelem mohla projet na přelomu září a října.

Poslechněte si více.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.