Parkour, kurzy jógy, kruhového tréninku nebo letní kino – to vše nabídne areál (ne)Konečná na Vypichu

25. květen 2021, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Část multifunkčního areálu (ne)Konečná v Praze 6 na Vypichu

Poblíž konečné zastávky tramvají a autobusů na Vypichu v Praze 6 se mohou lidé zabavit v multifunkčním areálu. Po zimní pauze se návštěvníkům otevřel v pondělí odpoledne. Jmenuje se (ne)Konečná a místní dům dětí a mládeže v něm plánuje nabídnout rozmanitou zábavu.

Areál je zatím využívaný jen zčásti, protože se stále může potkávat jen omezený počet lidí. První venkovní trénink tu v pondělí měli například mladí basketbalisté a basketbalistky. Volně přístupná je pak U-rampa, kde mohou děti jezdit na koloběžkách nebo skateboardech. Parkourové hřiště jim pak může posloužit třeba jako opičí dráha.

Dům dětí a mládeže Praha 6, který areál provozuje, chce postupně přidávat sportovní i jinak zaměřené kurzy – třeba vázání květin nebo nového cirkusu. To, co je třeba moje parketa, jsou aktivity typu bushcraft a survival, to znamená přežití v přírodě – rozdělávání ohně křesadlem, pomocí luku... Všechny tyhle aktivity si mohou lidé přijít vyzkoušet, oťukat instruktora, jestli je to v pohodě a jestli se jim to líbí,“ říká Jan Holeček z Domu dětí a mládeže Praha 6.

Nové hřiště či letní kino

V cípu areálu by letos mělo vzniknout hřiště na beachvolejbal. Na opačném konci zase najde místo divadelní scéna. A od pátku, kdy je naplánované slavnostní otevření letošní sezony, bude (ne)Konečná sloužit také jako letní kino. „V devět hodin zkusíme projekci pohádky Princezna zakletá v čase,“ prozrazuje páteční program ředitel domu dětí a mládeže Martin Vejvoda.

V areálu je nutné dodržovat aktuálně platná hygienická opatření. Sportovci sice nemusí mít testy na koronavirus, ale pokud od sebe budou vzdálení méně než dva metry, měli by mít nasazenou roušku. U kulturních akcí musí lidé kromě povinných roušek v případě potřeby doložit i bezinfekčnost.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?