Oprava Průmyslového paláce začne příští rok. Praha získala stavební povolení

Průmyslový palác Výstaviště Praha Holešovice

Pražský magistrát získal stavební povolení na obnovu levého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. To před 11 lety vyhořelo.

Kompletní plán na rekonstrukci secesní budovy včetně střední části a pravého křídla chce mít magistrát připravený na podzim. Pak vyhlásí výběrové řízení na firmu, která stavbu opraví. Samotné stavební práce by mohly začít v druhé polovině příštího roku a stát budou podle dřívějších odhadů asi 1,25 miliardy korun.

„Chceme, aby byl palác maximálně multifunkční. Budou se tam moct konat koncerty, plesy, různá společenská sekání, výstavy a řada dalšího, co potřebuje velkou halu,“ řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek z Prahy Sobě.

Obnoven je již provoz v restauraci Pražan, v dolní části Výstaviště také vzniklo lanové hřiště pro děti, místo pro piknik s elektrickými grily nebo bistro a dokončuje se nový gastropavilon.

Průmyslový palác byl postaven v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy podle návrhu architekta Bedřicha Munzbergera. Od počátku sloužil k pořádání výstav a dalších kulturních akcí, i když původně mělo jít o dočasnou stavbu.