Open House se uskuteční online tento víkend. Zavítat můžete do více než 40 měst na 5 kontinentech

13. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy první mezinárodní festival Open House Worldwide

První celosvětový festival Open House otevře své virtuální brány o víkendu 14. a 15. listopadu. K prohlídce více než 40 měst na pěti kontinentech se můžete připojit kdykoliv a zcela zdarma.

„Organizátoři rozdělili festival do několika tematických bloků, které se věnují například i klimatu, veřejnému prostoru, sociálnímu bydlení, bydlení obecně a samozřejmě i designu a architektuře,“ řekla mluvčí Open House Praha Michaela Pánková.

Program festivalu bude v podobě prohlídek, diskuzních panelů či krátkých filmů a dokumentů. „My jsme spojili síly v Praze s online internetovou televizi mall.tv, která nám pomohla připravit video prezentující tři pražské stavby, které podle nás mají zahraničnímu publiku co říct. Vybrali jsme sakrální prostor kostela Nejsvětějšího Srdce Páně, Kongresový palác a pak Tančící dům.“

Festival je zdarma a vysílat se bude prostřednictvím webových stránek nebo sociálních sítí.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.