Nejlepší neznámá skupina, to je Ladě

12. březen 2015

Neznáma kapela se známými hudebníky, skupina Ladě, právě vydala nástupce alba Kalná, které patřilo mezi nejoceňovanější desky roku 2011. Novinka s názvem Lešť skupinu představuje v ještě silnější formě než dřív.

Kolekci jedenácti syrových písní, které rozhodně „nepohladí po duši", dokonale podtrhují texty zpěváka a básníka Michaela Kubesy. Jeho „waitsovský“ chraplák společně s výkonem vynikající kapely je kombinací, která před čtyřmi lety oslovila nejen klubové publikum, ale i hudební publicisty. Ti obratem pro kapelu vymysleli nálepku „nejlepší neznámá skupina" a udělili jí nominaci na žánrového Anděla.

Vydání alba Lešť podpoří turné po českých a moravských klubech, které Ladě zahájí 18. března ve Vsetíně. Termín pražského křtu vychází na 20. března.

Ještě předtím Ladě novinku pokřtí v Nočním proudu Jitky Benešové v neděli 15. března.

Poslouchejte hodinu před půlnocí.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?