Národní galerie spustila online výstavy Rembrandta a Mikuláše Medka

20. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Národní galerie

Detailní prozkoumání obrazů, workshopy, nebo virtuální komentované prohlídky a řadu dalších aktivit nabízí Národní galerie Praha. Výstavy Rembrandta a Mikuláše Medka totiž přešly do režimu online.

Rembrandt van Rijn, Autoportrét, 1634

Na online výstavě Rembrandta pracovala Národní galerie od začátku uzavření, tedy od půlky října. „Máme připravenou komentovanou prohlídku, budeme natáčet workshopy pro děti a máme v plánu také 3D prohlídku, tedy virtuální a v neposlední řadě krátká komentovaná videa,“ říká tisková mluvčí galerie Eva Sochorová.

Ukázka díla Mikuláše Medka

Podobným způsobem je zprovozněna i výstava Mikuláše Medka. „Jde o velmi rozsáhlý projekt, který čítá velký počet děl a velké množství zápůjček. Připravujeme komentované prohlídky, workshopy pro děti a virtuální prohlídku.“

Více na stránkách Národní galerie

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.