Národní galerie spustila online výstavy Rembrandta a Mikuláše Medka

20. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Národní galerie

Detailní prozkoumání obrazů, workshopy, nebo virtuální komentované prohlídky a řadu dalších aktivit nabízí Národní galerie Praha. Výstavy Rembrandta a Mikuláše Medka totiž přešly do režimu online.

Rembrandt van Rijn, Autoportrét, 1634

Na online výstavě Rembrandta pracovala Národní galerie od začátku uzavření, tedy od půlky října. „Máme připravenou komentovanou prohlídku, budeme natáčet workshopy pro děti a máme v plánu také 3D prohlídku, tedy virtuální a v neposlední řadě krátká komentovaná videa,“ říká tisková mluvčí galerie Eva Sochorová.

Ukázka díla Mikuláše Medka

Podobným způsobem je zprovozněna i výstava Mikuláše Medka. „Jde o velmi rozsáhlý projekt, který čítá velký počet děl a velké množství zápůjček. Připravujeme komentované prohlídky, workshopy pro děti a virtuální prohlídku.“

Více na stránkách Národní galerie

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...