Na Smetanově nábřeží „vyrostl“ Dřevěný oblak. Umělec instalaci poskládal z latěk

11. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Instalace Wooden Cloud vznikla v rámci sochařského festivalu Sculpture line

Na začátku září vyrostl na Smetanově nábřeží v centru Prahy Dřevěný oblak. Instalace, která vznikla v rámci festivalu Sculpture Line, je 15 metrů dlouhá a 5 metrů široká.

Autor instalace Wooden Cloud, německý umělec Martin Steinert

„Jedná se o mezinárodní projekt, se kterým jezdím sedm let po světě, takové instalace z dřevěných latěk. Pokaždé jiného tvaru. Sbíráme přání, obavy i naděje lidí, kteří v těch metropolích žijí. Vyváříme tak celkový obrázek společnosti,“ přibližuje autor sochy, německý umělec Martin Steinert.

Kolemjdoucí můžou napsat na dílo vzkazy a přání. „Z počátku sice lidé nevědí, o co se jedná. Chvíli jim trvá, než začnou na dřevo psát, ale po dvou až třech týdnech kompletně změní původní podobu.“

Instalace vznikla v rámci sochařského festivalu Sculpture line. K vidění bude na Smetanově nábřeží do konce září.

Instalace Wooden Cloud vznikla v rámci sochařského festivalu Sculpture line
autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.