Na New York se zřítilo dopravní letadlo

Na newyorskou čtvrť Queens se dnes zřítilo dopravní letadlo. Podle informací televizní stanice CNN jde o letoun společnosti American Airlines typu Boeing 767. Podle posledních informací se nejednalo o Boeing 767 ale Airbus-A300.

Po zřícení dopravního letounu Boeing 767 na newyorskou čtvrť Queens byl v největším americkém městě vyhlášen nejvyšší stupeň pohotovosti. V celé oblasti velkého New Yorku byla uzavřena všechna letiště. Na místo neštěstí, kde je v plamenech několik budov, vyrazil starosta města Rudolf Giuliani. Oznámila to stanice CNN.

Boeing 747

Na newyorskou čtvrť Queens se dnes zřítilo dopravní letadlo. Podle informací televizní stanice CNN jde o letoun společnosti American Airlines (AA) Airbus A-300. Stroj se zřítil krátce po 09:00 místního času, tedy kolem 14:00 SEČ, údajně krátce po startu z mezinárodním letišti J.F. Kennedyho. Nad místem nehody stoupá hustý černý dým. Nejsou zatím známy žádné bližší okolnosti nehody, hlavně zda- li nejde o další útok teroristů. Nebyl zveřejněn ani počet cestujících v havarovaném letadle, které letělo z New Yorku do Santa Dominga v Dominikánské republice. Po zřícení dopravního letounu na newyorskou čtvrť Queens byl v největším americkém městě podle CNN vyhlášen nejvyšší stupeň pohotovosti. V celé oblasti velkého New Yorku byla uzavřena všechna letiště. Na místo neštěstí, kde je v plamenech několik budov, vyrazil starosta města Rudolf Giuliani.