Na nepopulární hudbu do Mikulova vás pozve hudebník Roman Hanzlík

19. srpen 2015

Konec srpna patří v Mikulově nikoliv vínu, ale už tradičně hudbě. Letos tu proběhne 17. ročník festivalu nepopulární hudby Eurotrialog.

„Mapujeme a hledáme to nejlepší z nekomerční hudby. Žádná pop-music, žádné kolotoče,“ říká dramaturg, hudebník a producent Romek Hanzlík, který bude 21. srpna hostem Nočního proudu Jitky Benešové.

Festival si pochvalují i další muzikanti: „Mikulov? Tam je rozkoš hrát,“ říká Miroslav Wanek z Už jsme doma. „Festival nepopulární hudby je příznačný tím, že člověk může jít na cokoli, i když to nezná, a v 99 procentech se nezklame. Vždy uvidí a uslyší něco zajímavého.“

Poslouchejte v pátek 21. srpna po 23. hodině Noční proud a dozvíte se víc.

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...