Na Dívčích hradech bude k vidění stádo koní Převalského. Převeze ho tam pražská zoo

12. duben 2021

Dívčí hrady v Praze 5 budou mít už brzy čtyři nové obyvatelky – klisny koně Převalského. Stádo tam převezou chovatelé pražské zoologické zahrady. Má pomoct obnovit původní druhy rostlin.

Do ohrady, která stojí v Praze 5 už přes rok prázdná, by měli chovatelé stádo vypustit ve druhé polovině dubna. Koně jsou zatím v chovné stanici na Benešovsku. Stádo klisen budou chovatelé sledovat, za několik měsíců by k nim mohli přidat i hřebce. A potom by se podle ředitele pražské zoo Miroslava Bobka mohli dočkat také hříbat.

Nehladit ani nekrmit

Na několika místech kolem výběhu na Dívčích hradech jsou dřevěné vyhlídky, aby lidé na koně lépe viděli. Podle ředitele Miroslava Bobka je ale důležité, aby se lidé na koně skutečně jen dívali. „Nějaké hlazení může být nebezpečné, snadno přijdete o prsty. A v žádném případě nekrmit,“ prosí budoucí návštěvníky.

Výběh pro Koně Převalského na Dívčích hradech

Na Dívčích hradech mají koně spásat louky, a tím pomoct obnovit původní druhy rostlin. „Především by měli spásat tuhle 20hektarovou plochu, a vlastně ji tak přimět k obnově těch původních rostlinných a živočišných společenstev,“ dodává ředitel pražské zoo.

autoři: Marie Veselá , ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.