Na Černém Mostě to žije díky Plechárně

13. září 2017

Nejdřív to byla sídlištní kotelna, pak autoservis a od roku 2013 tu najdete komunitní a volnočasové centrum Plechárna Černý Most. Už od počátku se do budování zapojovali místní lidé a Plechárna tak rostla s těmi, kteří do ní přicházeli. Její fungování se osvědčilo, a proto se městská část rozhodla investovat do rekonstrukce.

A co všechno je tu k dispozici? Vnitřní i venkovní skatepark, sportovní hala, ateliér, kavárna, komunitní zahrada, grilovací zóna a dětský koutek s pískovištěm. Bohatý je jak program, tak nabídka kurzů.

„Rádi bychom dostali Plechárnu i na mapu Prahy, protože si myslíme, že by byla hezkým výletním místem. Po Praze se dá jezdit vlakem a je možné jet z Masarykova nádraží do Horních Počernic, pak se projít parkem až na Plechárnu a zakončit výlet v naší kavárně," popisuje vedoucí Plechárny Tereza Němečková.

Komunitní zahrada Plechárny
Vnitřní skatepark
Ve sportovní hale najdete tělocvičnu, posilovnu a další náčiní
autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.