Miroslav Žbirka byl hostem Nočního proudu.

21. září 2015

Zpěvák Miro Žbirka je bez diskuzí skutečnou česko-slovenskou star. Své nové album MIRO celé nahrál ve studiu Abbey Road.

Nejdříve sem chodil jen jako turista a snil o tom, jaké by to mohlo být, kdyby...

Neuvěřitelný příběh začal narozeninovým dárkem v podobě jedné skladby natočené v Abbey Road a pokračoval přátelstvím s tamním producentem Robem Cassem. Miro Žbirka šel ale ještě dál a navázal spolupráci s takovými legendami jako jsou Mandfred Mann nebo Pete Brown.

Všechny písně si Miro napsal sám, za anglickými texty stojí dvorní textař kapely Cream Pete Brown.
Dvojalbum vychází i na vinylu právě 18. září, kdy bude Miro Žbirka hostem Nočního proudu Jitky Benešové. Zbyde vůbec během rozhovoru ještě čas i na nový muzikál Atlantida?

Poslechněte si.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...