MIG 21 má album s velkým A

30. září 2014

V Nočním proudu Jitky Benešové přistál v pátek 26. září MIG 21. Léty prověřený hudební stroj měl na palubě nové album Album. Od poslední studiové desky uběhlo 10 let.

Původně kapela chtěla ještě s vydáním počkat na rok 2016, ale radost nad koncem smlouvy a práce pod tlakem vydavatele způsobila, že MIG 21 tvořil bez stresu rychleji a nashromážděný materiál nahrál s předstihem.

Na Album naváže podzimní Album tour, které začne 3. řijna v Karlových Varech. MIG 21 se během turné už tradičně zastaví v Lucerna Music Baru. Pražákům tu zahraje tři po sobě jdoucí večery 25., 26. a 27. listopadu.

Jaké je nové album, co MIG 21 chystá na turné a jak nechá vyrobit klip od fanoušků?

I o tom byl páteční Noční proud s kytaristou MIG 21 Tomášem Polákem.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.