Michal Prokop slaví třicátiny Koleje Yesterday

8. prosinec 2014

Letos na jaře uplynulo třicet let od chvíle, kdy vyšlo jedno z nejvýznamnějších českých rockových alb - Kolej Yesterday Michala Prokopa a jeho skupiny Framus 5. Kulaté výročí připomíná rozšířená reedice alba a navazující podzimní turné.

Michal Prokop a jeho producent Ladislav Kantor tehdy přizvali ke spolupráci skladatele Petra Skoumala a textaře Pavla Šruta. Před třiceti lety vznikla nejen zásadní deska české hudební historie, ale zároveň tím začala i tři dekády trvající úspěšná spolupráce, kterou letos ukončilo náhlé úmrtí Petra Skoumala.

Album Kolej Yesterday obsahuje skladby, které jsou v koncertním repertoáru Framus 5 dodnes a není to jen Kolej, ale třeba Blues o spolykaných slovech, Bitva o Karlův most nebo zhudebněná Kainarova báseň Odjezd.

Na Kolej Yesterday nás v Nočním proudu Jitky Benešové osobně pozval Michal Prokop.

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...