Méně výstav, zato s delším trváním a doprovodným programem. Fotograf Gallery přišel s novou koncepcí

31. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotograf Gallery (ilustrační foto k nové výstavě)

Fotograf Gallery v Jungmannově ulici přichází s novým kurátorským týmem i koncepcí. Počítá s menším počtem výstav, které však budou trvat déle. Chystá i doprovodný program. Kurátorku Terezu Rudolf zpovídal publicista Václav Müller.

„Ty výstavy budou veskrze skupinové. My chceme představovat nějakou šíři autorů, třeba od nejmladší generace až k nějaké zavedené, starší generaci. A současně máme zájem o to, představit fotku z jiných oblastí,“ popisuje novou koncepci jedna z kurátorek, Tereza Rudolf.

První výstavou v novém konceptu jsou Malé dějiny fotopastí. Ta je také první, kterou diváci uvidí ve výlohách. „Takže ta fotopast je trochu i past na diváka, který půjde okolo, a mělo by to upoutat jeho pozornost.“

Výzvy pro návštěvníky

Součástí nové koncepce je také doprovodný program, který se snaží návštěvníky zapojit. V rámci první výstavy galerie vyhlásila tři výzvy. „Tam by měli nějakým způsobem návštěvníci interagovat s kamerami ve veřejném prostoru nebo právě s těmi fotopastmi, třeba v lesích. A nějakým způsobem se nechávat zachytit a potom nám ty své fotografické úlovky posílat,“ upřesňuje Tereza Rudolf.

autoři: Václav Müller , ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?