Máme fobii z výšek. I proto budeme hrát koncerty na střechách domů, zve vtipně na své letní turné kapela O5 a Radeček

Stoupám po schodišti činžovního domu, kde mám až v posledním patře sraz z kapelou O5 a Radeček. Tedy přesněji řečeno s částí kapely. Konkrétně s jejich nejvýraznějšími členy, bratry Ondřejem a Tomášem Polákovými. Kytaristou a zpěvákem. Vždycky je ráda vidím, jde z nich totiž srdečnost a vřelost.

Létající redaktorka Sabina Vosecká s bratry Polákovými z kapely O5 a Radeček

Tahle partička pochází z jesenického podhůří, kde taky kapela vznikla. Hrají spolu už pěknou řádku let a jejich bratrství a přátelství se logicky propisuje i do jejich tvorby. Proto jedna z jejich písní nese název Bra3. Na svém kontě mají už devět alb, teď si přidali i skládaní filmové hudby. A kromě toho všeho jedou letní Turné po střechách, kde fanouškům představí mimo jiné nový singl Romantický smyčce.

Proč si vybrali pro své koncertování střechy domů, když mají fobii z výšek? Kde všude vystoupí a jak jim šlo komponovat filmovou hudbu? Poslechněte si další díl podcastu.

Užijte si to a krásné léto, moji milí!

Vaše #letajiciredaktorka Sabina

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...