Létající redaktorka: Vánoce, čas pohody a klidu?

Máme za sebou první adventní neděli, a to znamená, že do Vánoc zbývá už jen kousek. Je zvláštní, že čím jsem starší, tím víc se nestačím divit, jak ten rok vždycky uteče. Dřív to bylo „ hurá Vánoce“ a teď je to spíš „Vánoce, zase?“.

Ne že bych svátky  neměla ráda, to zase jo. Sejít se s rodinou, pojíst trochu toho dobrého jídla (kterého pojím vždycky víc než trochu), pustit si nějakou tu pohádku, projít se Prahou a dát si někde svařák, zkrátka nikam nespěchat a mít se dobře. Tak na to se těším. Na ten klid, který si přejeme všichni každý rok navzájem. A realita?

„Uhněte! Nevidíte, že nemůžu projet s košíkem“. Tak přesně tohle byla ta památná věta, která tehdy zapříčinila to, že už do těch obřích obchodních center moc nelezu. Za prvé mi vlastě hypermarkety vadí a za druhé mi tam vadí lidi. A ta výzdoba? Nedávno jsem kolem jednoho nejmenovaného obchodního domu šla a dva dny jsem ještě viděla bílo, jak celý obchoďák zářil, jako zrovna vybuchlá jaderná elektrárna.

Využívám proto hojně internet, protože tam najdete taky skvosty. A navíc téměř nikam nemusíte. Jsem ve spoustě věcech staromódní, ale tohle je příjemná vychytávka té naší moderní doby.

Tak se mějte krásně a já jdu shánět dárky.

Vaše #letajiciredaktorka

P. S.: Pro navození správné nálady posílám písničku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...