Kulturní tipy: PSH v Cafe v Lese nebo první singl nového projektu WYFE.

5. červen 2020

Nejen divadla a biografy, ale už i hudebníci se vrací z online prostoru zpět před své publikum. V pátek se například v Praze představí rapové trio PSH. Program mají připravený i zmíněné divadelní soubory, a to dokonce v obou formách - online i naživo.

Švandovo divadlo

Švandovo divadlo se po dvouměsíční pauze vrátilo do provozu na začátku tohoto týdne. V pátek zve soubor z pražského Smíchova na představení Cry Baby Cry, ve kterém se pět žen snaží pomocí life coachingového kurzu zjistit, jak by měly ideálně změnit svůj život. V humorné inscenaci se představí herci jako Michal Dlouhý, Klára Cibulková nebo Kristýna Frejová. V sále se zhasíná v 19:00.

Klicperovo divadlo

 I když se Klicperovo divadlo od června znovu otevírá pro své diváky, nepřestává jeho soubor ani s online vysíláním. Jeden z posledních dílů speciálního online programu s názvem Podkroví, tentokrát s tématem hitparáda, můžete sledovat na Facebooku královehradeckého souboru od 20:30. V předchozích livestreamech se představila například herečka Pavla Tomicová.

PSH v Cafe v Lese

 Do hudebních klubů se za svými fanoušky vrací například skupina PSH. Legendární rapové trio z Big Boss labelu fanoušci znají například díky hitům jako Vim já? nebo Já to říkal. Rapeři Vladimír 518, Orion a DJ Mike traffic ale také upozorňují, že má dnešní koncert v pražském Cafe V Lese kvůli bezpečnostním opatřením omezenou návštěvní kapacitu.

Nový projekt WYFE vydává první singl

Černobílá hudba. Písně o hledání lásky a smíření v kulisách betonové šedi postsovětské země a dospívání v industriálním prostředí. Kapela, která využila karanténu v nouzovém stavu a v jejím průběhu dokončila desku. Singl Is This It, který WYFE večer zveřejní na svém facebookovém profilu, pojednává o tom, že člověk postupem času a věku dospěje k tomu, že nemá smysl v sobě lásku tutlat a je vždy lepší se před druhou osobou vyslovit, čím dřív, tím líp.

Banksy v Mánesu

Za výtvarným uměním můžete vyrazit třeba do Galerie Mánes, která zahajuje výstavu 80děl streetartového mistra Banksyho. Výtvarníka, jehož identita je stále neznámá, proslavil například obraz Dívka s balónem, který během své dražby projel skartovacím zařízením ukrytém v rámu. Výstava dnes pro veřejnost začíná ve 12:00.

autor: jok
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...