KULTURA ONLINE: Livestream Jakuba Ondry nebo jevištní zpracování filmu Ucho

21. duben 2020

Skoro každý člověk někdy přemýšlel o tom, jaké by to bylo, kdyby mu jeho oblíbená kapela nebo divadelní soubor zahráli doma v obýváku. Toto přání si může každý splnit například dnes večer a nemusí ani uklízet nebo dlouho přemýšlet o tom, co si oblékne. Stejně jako každý den pro vás máme připravené online kulturní tipy. Do obýváku si můžete pozvat zpěváka Jakuba Ondru, držitele dvou Oscarů Michaela Cainea nebo soubor Divadla na Vinohradech.

Koncert Jakuba Ondry

Koncertním prostorem zpěváka Jakuba Ondry jsou většinou ulice nebo podchody v metru. Kvůli pandemii nového koronaviru ale musel zpěvák, který se do Čech musel vrátit ze ŠvýcarskA, kde žije, přesunout na internet i svůj busking. Fanoušci účastníka loňského národního kola Eurovize můžou sledovat jeho livestream od 19.00 hodin.

Ucho Divadla na Vinohradech

Vinohradský soubor dnes nabídne záznam jevištního zpracování filmového scénáře Ucho. Ve snímku režiséra Karla Kachyňy tenkrát v hlavních rolích vystoupila herečka Jiřina Bohdalová společně s Radoslavem Brzobohatým. Pro Divadlo na Vinohradech Ucho připravila Lenka Procházková. Diváci se můžou těšit na Antonii Talackovou, Jiřího Maryška nebo držitele Ceny Thalie za rok 2017 Daniela Bambase. Vysílat budou vinohradští na svých webových stránkách.

Svěcení jara s Jaroslavem Svěceným

Houslista Jaroslav Svěcený vystoupí s koncertem Svěcení jara. Vysílat bude z pražské Chodovské tvrze. Živě bude také odpovídat na dotazy diváků. Stream bude dostupný na facebookové stránce Tóny Chodovské tvrze.

Italský film Mládí u vás v obýváku

Pro filmové nadšence je připravená další projekce ze série Moje kino LIVE. Dnes se v obývákových kinech promítá film Mladí italského režiséra Paola Sorrentina. V hlavních rolích se představí Harvey Cane, který se objevil například v nedávno natočeném snímku Irishman, a společně s ním i držitel dvou Oscarů Michael Caine.

Poslední den festivalu Quarant(a)ena

Brno Contemporary Orchestra dnes ukončí svůj třídenní festival s názvem Quarant(a)ena. Zazní skladby Petera Grahama, Miroslava Totha nebo Michala Wróbleského.

autor: jok
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.