Kreativní kampus uprostřed Prahy žije. V Hybernské 4 se setkávají akademici, studenti i veřejnost

25. listopad 2017

V centru Prahy, na dohled od Prašné brány a Obecního domu, byl ještě na začátku roku celý komplex prázdných a nevyužívaných budov. Dnes to tu žije a opuštěné domy se staly místem festivalů, přednášek, koncertů, výstav a setkávání. Unikátní projekt Kampus Hybernská vzniká ve spolupráci Univerzity Karlovy a pražského magistrátu. Kampus uprostřed města má nejen sdružovat akademiky, studenty a umělce, ale zároveň být otevřený široké veřejnosti.

„My se snažíme vybudovat otevřenou vysokou školu. To je naše dlouhodobá ambice, která směřuje k vytvoření nějakého rozhraní mezi univerzitou a veřejností, na pomezí vědy, výuky a umění," popisuje proděkan Filosofické fakulty UK Pavel Sitek. Velikost celého komplexu dovoluje, aby se tu zabydlelo více aktivit a činností najednou.

Momentálně tu funguje festivalové zázemí, studentský dům pro setkávání studentských spolků, podzemní kino pro 30 diváků, kavárna, velký a malý přednáškový sál, galerie a sdílený ateliér. „Chystáme tady i prostory pro řádnou výuku. Chceme sem dislokovat takové výukové moduly, které se nebudou bát otevřít dveře lidem z ulice," říká Pavel Sitek. www.facebook.com/Hybernsk

Dvůr Kampusu Hybernská během Prague Coffee Festivalu
Kavárna a bar v Hybernské
Velkorysé prostory budov v Hybernské 4
autor:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?