Koblížci jsou tak trochu jiná klučičí kapela

16. září 2014

Kvartet se formoval v roce 2007. Zakládajícím členům Josiemu a Brandymu tehdy bylo kolem patnácti. Sestava se ustálila v následující podobě: Josie Vařeka (kytara, zpěv), Filip Vlček (baskytara, zpěv) a Robert Poch (bicí). Kapela uvádí jako člena i svého uměleckého vedoucího Lukáše Fouska.

Koblížci mají za sebou přes dvě stovky koncertů a čtyři alba: Řev z pískoviště (2009), Mars útočí (2010) a Sami sebou (2011).

Pop-punková skupina ze Šumperka vydala v září po třech letech novinkové studiové album s titulem 3+. Vznikalo v Dejvicích a míchalo se a masterovalo v Londýně.

Tvorba kapely se objevila v Televizním filmu Můj vysvlečenej deník, album Sami sebou přispělo k zisku Českého slavíka v kategorii Objev roku a skupině dopomohlo k vlastnímu televiznímu pořadu Koblížc! útočí.

Koblížci s novým albem 3+ zaútočili i v Nočním proudu Jitky Benešové.

Poslechněte si celý rozhovor i s hudebními ukázkami.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.