Klimatická krize! Téma, na které svými představeními upozorňují mladí divadelní tvůrci

7. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spielraum Kollektiv a představení představení Recyquiem, spoluzakladatelka sdružení Linda Straub

Tak trochu do stínu covidové pandemie se dostala debata o klimatické krizi. V Praze a dalších městech České republiky se na toto téma snaží upozorňovat sdružení Spielraum Kollektiv.

Performance jako Pohřeb plastové láhve, Ekozpovědnice nebo Výstava zbytečností charakterizují letošní program divadelního uskupení Spielraum Kollektiv.

Spielraum Kollektiv a představení Recyquiem

„My jsme se letos rozhodli pro téma klimatické krize, protože nám to téma přijde hodně důležité. Teď připravujeme Zbytečnosti pro 4+4. Tam člověk může přinést svojí zbytečnost. Potřebujeme, aby nám ji představil, řekl, proč je zbytečná, od koho ji dostal, jaké emoce s tím byly spojeny, aby si vybral jinou, doufejme, ne pro něj zbytečnost z těch věcí, které tam přinesli jiní lidi,“ říká spoluzakladatelka sdružení Linda Straub.

Spielraum Kollektiv a představení Recyquiem

Více se dozvíte zde.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...