Kdo si letos odnese nejprestižnější světové hudební ceny Grammy?

6. únor 2015

V neděli 8. února se budou ve Staples Center v Los Angeles už po 57. předávat Grammy. Moderátorem večera bude jako tradičně rapper a herec LL Cool J, kterého znáte například jako agenta Sama Hannu ze seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A.

Na velmi očekávané show vystoupí největší současné hvězdy jako například Madonna, Katy Perry, Rihanna se sirem Paulem McCartneym, AC/DC, Ed Sheeran, Gwen Stefani, Adam Levine a spousta dalších. Slavnostní ceremoniál nabídne jistě strhující a napínavou podívanou.

Letošní Grammy nemají vyloženého favorita a nejvíce nominací, celkem 5 mají dvaadvacetiletý Brit Sam Smith a americký miláček - zpěvačka Beyoncé. Ta letošními nominacemi jen upevnila post nejčastěji nominované zpěvačky v historii, nominací má i s těmi letošními už 52. Nejčastěji nominovanou skupinou jsou irští U2, ani oni nechybí v nominacích, stejně jako mladé americké zpěvačky Miley Cyrus, Taylor Swift a Meghan Trainor.

Ve Staples Center bude tuto neděli rozdáno celkem 110 malých zlatých gramofónků – cen Grammy, jak v hlavních tak v žánrových kategoriích.

Jaké jsou nominace ve čtyřech hlavních kategoriích, jste mohli slyšet v Nočním proudu Petra Jungmanna.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser