Karlínské filmové léto 2014

Karlínské filmové léto 2014

Letní kino v příjemné zahradě Českého rozhlasu Regina, nejzajímavější filmy, které aktuálně nabízí distribuce v ČR, občerstvení a symbolické vstupné, to je tradiční Karlínské filmové léto. Jeho 12. ročník začal 18. června. Odstartovali jsme ho přehlídkou filmů k výročí Bohumila Hrabala.

Letní kino Regina 

Hybešova 10
Praha 8
Tel: 221 553 900 

www.regina.rozhlas.cz
www.facebook.com/radio.regina 

Jak se k nám dostanete? 

Tramvaj: 3, 8 zastávka Urxova 

Metro: Trasa C stanice Florenc, Trasa B stanice Křižíkova 

Vstupné je pouhých 50,-Kč.

Není zaveden předprodej. 

V červenci promítáme vždy od 21.30, v srpnu od 20.30, v září od 20.00 hodin.

Pokladna kina je otevřená jednu hodinu před začátkem představení.

Vyplatí se přijít s předstihem, abyste si vybrali to nejlepší místo.

Kapacita kina 350 míst. Sedadla nejsou číslovaná. 

Promítáme téměř za každého počasí.

Vstup se psy je zakázán. 

Všechna přestavení jsou mládeži do 15-ti let nepřístupná, pokud není uvedeno jinak.
PROGRAM

ZÁŘÍ

začátky představení ve 20:00

 

 

 

 

Pátek 12. září

PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA                                                 ČR/FR                         110 min.

Starý papír, starý lis a Philippe Noiret v tragikomedii, natočené na motivy románu Bohumila Hrabala. Stárnoucí Haňta pracuje ve sběrně jako balič starého papíru, chystá se do důchodu a lis, u něhož léta pracuje, si chce vzít s sebou. Žije si své poklidné dny plné obyčejných i neobyčejných setkání s lidmi, kteří přivážejí papír do sběru, i s imaginárními hosty, ať už to jsou svatí, literární postavy nebo autoři knih, které lisuje. Čte si, sní o krásné cikánce Ilonce a popíjí s přáteli, mezi nimiž jsou profesor, cikáni i kostelník. Poklidný život se mu však nečekaně začne hroutit a zklamaný muž, jenž nečekaně ztrácí smysl života, vidí jediné řešení, jak završit své celoživotní dílo.

Sobota 13. září

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ PŘEHLÍDKY FILMŮ BOHUMILA HRABALA I 12.ROČNÍKU KARLÍNSKÉHO FILMOVÉHO LÉTA

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE                   ČR                              120 min.

Číšník Jan Dítě toho v životě prožil mnoho a ocitl se nahoře i úplně dole. Začínal jako prodavač párků na nádraží, ale od chvíle, kdy poznal magickou moc peněz, toužil stát se milionářem. V hotelu U Zlatého města Praha poznal zkušeného cesťáka a velkého labužníka Waldena, který mu dal řadu dobrých rad. Díky němu také nakrátko získá místo v luxusním hotelu Tichota, odkud odejde do pražského hotelu Paříž, bravurně ovládaného vrchním Skřivánkem, vzdělaným mužem, mluvícím mnoha jazyky a hrdým na to, že měl tu čest obsluhovat anglického krále. Od něj se Jan mnohému přiučí. Když nenápadně podrazí nohu oblíbenému číšníkovi hoteliéra Brandejse, postoupí na jeho místo a začne obsluhovat v salónku, kde se scházejí milionáři k opulentním hostinám. Vrcholem jeho kariéry je hostina, kterou uspořádá habešský císař, a za niž Jan získá řád místo pana Skřivánka. Z hotelu Paříž je vyhozen poté, co se v napjaté politické situaci po zabrání Sudet začne scházet s fanatickou Němkou Lízou. Ta ho jako partnera odmítá, protože není Němec, když si však Jan vzpomene na německé předky, vezme ho na milost a v době, kdy jsou čeští vlastenci popravováni po atentátu na Heydricha, se za něj provdá. Jan se vrací jako číšník do hotelu Tichota. Zatímco fanatická Líza odjíždí na frontu, Jan sbírá známky, které budou mít po válce velkou cenu, jak mu poradil pan Walden, který skončil v plynové komoře. Zahyne také Líza a Jan si po válce koupí za známky hotel Tichota. Skutečně se stane milionářem, ovšem jen nakrátko.