Kam na výlet o víkendu. Tipy na zajímavé akce v Praze

Růžové víno ve Ville Richter, velká husitská hra nebo nová výstava o metropoli. To vše a mnohem víc vás čeká tento víkend v Praze.

Růžové léto ve vinici

Přijďte si užít v sobotu nebo neděli romantickou atmosféru spojenou s růžovým vínem a s jedním z nejhezčích výhledů na Prahu. Restaurace Villa Richter zve na open-air akci Růžové léto ve vinici. Vstupné je zdarma.

Velká husitská hra k 600. výročí bitvy na Vítkově

V sobotu se koná zábavná městská hra pro celou rodinu k 600. výročí bitvy na Vítkově. Pořádá ji infocentrum Prahy 3, kde také hra startuje. Trasa je dlouhá necelé 4 km a obsahuje stanoviště se zábavnými úkoly. Cestou potkáte Jiřího z Poděbrad, Petra Chelčického, Jana Rokycanu, Prokopa Holého i Jana Žižku a další postavy husitské historie.

Praha fotografická - výstava na Staroměstské radnici

Od pátku začíná na Staroměstské radnici výstava Praha fotografická. Do 24. ročníku bylo přihlášeno 1089 fotografií od 96 autorů. Soutěží se tradičně ve čtyřech stálých kategoriích - Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. Proměnlivé kategorie v tomto ročníku byly Dnešní Libeň a Praha s humorem.