Jeho vystoupení v Praze se zařadilo mezi největší koncerty v Česku. Ed Sheeran slaví 30. narozeniny

17. únor 2021

Nemá problém vyprodat největší koncertní sály po celém světě, a někdy mu nestačí ani ty. Přesně to je případ zpěváka Eda Sheerana. Britský muzikant ve středu 17. února slaví 30. narozeniny!

Většinou nepotřebuje žádnou doprovodnou kapelu, na podium přijde v obyčejném tričku a začne hrát na kytaru. Takové jsou koncerty britského zpěváka Eda Sheerana. Vůbec poprvé se objevil na lokální londýnské televizní stanici před 13 lety.

Už o rok později odehrál přes 300 koncertů a v roce 2011 vydal svoje první album. Ed Sheeran si zazpíval i s italským tenoristou Andreou Bočelim a fanoušci ho mohli slyšet i v nejvyšším patře Empire State Building v New Yorku.

Britský zpěvák s irskými kořeny své celosvětově známé hity zazpíval i v Česku. Na dva vyprodané koncerty před dvěma lety dorazilo do pražských Letňan 150 tisíc fanoušků. Jen pro srovnání – na Rolling Stones v polovině 90. let přišlo 115 tisíc fanoušků a o 5 tisíc víc pak na Michaela Jacksona.

Ed Sheeran patří k nejposlouchanějším interpretům na internetu. Singl Shape of You se stal nejprodávanějším singlem všech dob v Británii. Na kontě má čtyři trofeje Grammy a na konci roku 2017 obdržel Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity.

autoři: Jiří Štefl , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.