Jednu z nejnavštěvovanějších galerií v Praze najdete na poště

Je velmi malá, zabírá vlastně jen jednu stěnu a kousek. Přesto si díla zde vystavená prohlédnou denně stovky očí. Pohled na obrazy, fotky nebo plastiky potěší zrak návštěvníků. Lidé si navíc ukrátí čas při čekání. Poštovní minigalerie spojuje příjemné s užitečným. Dalo by se říct, že je to jedna z nejnavštěvovanějších galerií v Praze. Najdete ji na poště na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Myšlenka Poštovní minigalerie vznikla, jak už to v Čechách a zvláště na Žižkově bývá, v hospodě,“ vypráví ‚minigalerista‘ Tomáš Roubal, „kde se na jaře roku 2001 sešlo pár členů Clubu gentlemanů Žižkov.“ Dnes připravují už dvoustou výstavu! To dokazuje, že se nápad uchytil a jeho realizace má smysl.

V Poštovní minigalerii vystavují umělci začínající i renomovaní. V uplynulých letech se tu objevila i známá jména, namátkou: Martha Elefteriadu, Jan Kanyza, Jiří Slíva a mnoho dalších. Při vernisážích se linou tóny „Poštovského panáčka“ z nástrojů tradičních i roztodivných. Teď tu uvidíte obrazy Prahy pohledem Hany Alisy Omer. Jubilejní dvoustá výstava bude mít vernisáž 11. dubna 2018 v 19 hodin. Fotografie Martina Říhy se jmenují „Než vznikne známka“ a zachycují autory známek při práci. Přijďte se podívat.

Minigalerie na poště
Na této vernisáži se mluvilo i zpívalo španělsky
Návštěvníci si prohlížejí vystavená díla
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...