Jaká bude Horečka sobotní noci po česku? Zeptali jsme se Jana Kříže

10. září 2014

Horečka sobotní noci v úterý? Proč ne! Noční proud Jitky Benešové 9. září "rozpálil" muzikálový herec Jan Kříž, představitel hlavní role české inscenace muzikálu Horečka sobotní noci.

Divadlo Kalich finušuje s přípravami na premiéru tohoto díla s nesmrtelnými hity skupiny Bee Gees. Americký muzikál se poprvé oficiálně objeví na pražské scéně 30. září.

Původní filmová Horečka je dodnes považována za jedničku ve svém žánru, která navíc odstartovala módu hudebních snímků. Film byl oceněn řadou prestižních nominací na Oskara, Zlatý glóbus nebo ceny BAFTA. Jak film, tak i soundrack jsou z rozhodnutí amerického Kongresu součástí národního kulturního bohatství USA.

Role hlavní postavy Tonyho Manera proslavila Johna Travoltu a zároveň mu vynesla první nominaci na Oskara. Jaký bude Tony v podání Jan Kříže?

Poslechněte si v Nočním proudu.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?