Jak to vypadalo v pravěku? Podívejte se do Triloparku

14. říjen 2017

V Nuslích existuje místo, kde se můžete vydat na cestu do pravěku. V interaktivním muzeu Trilopark se děti i dospělí přenesou do světa zkamenělin a dinosaurů. Od října je tu navíc k vidění jedinečná výstava Nelítostný pravěk s modely vyhynulých zvířat v životní velikosti. Fungování prehistorických organismů vám přiblíží exponáty sestavené do jednotlivých výjevů (dioramat). Do malých prostor muzea se podařilo vtěsnat model šavlozubého tygra, mamuta, obřího nosorožce nebo třeba prvohorní koněpruský útes.

Už jste někdy drželi v ruce pravé dinosauří zuby? Jestli ne, tak v Triloparku máte jedinečnou možnost. „V tomhle případě je to karcharodontosaurus z Maroka. Pilovité hrany sloužily k vykusování pořádného sousta. Tady si musíte uvědomit, že tenhle živočich měl lebku dlouhou třeba až metr osmdesát," popisuje Radek Labuťa. Však on ten zoubek má také skoro deset centimetrů. Trilopark připravuje programy jak pro školy, tak pro rodiny, stačí se sem předem objednat. Děti tu dokonce můžou oslavit i narozeniny, pěkně po dinosauřím.

Radek Labuťa a jeden z modelů expozice Nelítostný pravěk
Šavlozubec
Zkameněliny si děti můžou prohlédnout a osahat
Prvohorní Koněpruský útes
autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.