Jak se hrady a zámky připravily na další Hradozámeckou noc? Vybrali jsme pro vás pár zajímavých programů

V sobotu 30. srpna proběhne na většině hradů a zámků v naší republice Hradozámecká noc. Jejich brány zůstanou otevřené do pozdních nočních hodin. Na mnoha z nich se dokonce osobně potkáte s dávnými historickými osobnostmi.

Na romantickém zámku Duchcov na vás čeká knihovník, milovník a dobrodruh Giacomo Casanova. Své paměti sepsal kdysi právě tam. Během Hradozámecké noci vás zavede do říše svých dávných přízraků – zámeckého sklepení, které bude zcela mimořádně zpřístupněno jen pro tuto příležitost.

Zámek Žleby

Všichni občas míváme bláznivé nápady, tak proč by se něco podobného nemohlo přihodit jedné z nejznámějších postav našeho bájného dávnověku - kněžně Libuši? O jaký vrtoch šlo a co způsobil, se více dozvíte o Hradozámecké noci na zámku Žleby. Nebudou chybět ani kronikáři, slavná kuchařka, král se svým šaškem a katem, kněží, lékaři i sám císař.

Horšovský Týn

Na Horšovském Týně vám 30. srpna večer dají zapálenou svíčku a vy sami bez průvodce můžete vyrazit do tajemného středověkého sklepení. Tyto prohlídky budou dokonce bez časového omezení. Během Hradozámecké noci ale můžete vystoupat i na půdu. V nejvyšších místech se pak z divadelních scének dozvíte zajímavé historické skutečnosti.

Libochovice

O Hradozámecké noci na mnoha místech ožívají i nadpřirozené bytosti a roztodivná strašidla. Na zámku v Libochovicích jich bude nespočet. Vstup se dokonce doporučuje dětem starším 5 let. Kráčet po schodišti do potemnělého sklepení jistě sevře srdce i nejednomu dospělému, obzvlášť když tuší, že tam na něho čeká kostlivec a další překvapení.

Libochovice