I v pandemii můžete zajít na film. Na Strahově funguje autokino

2. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Autokino Strahov funguje i přes pandemii

Strahovský stadion zažil od svého založení před 95 lety stovky velkolepých akcí. Například koncert Rolling Stones, na který přišlo v srpnu roku 1990 sto tisíc lidí. V posledních letech ale zel prázdnotou. Jisté oživení přišlo paradoxně až s covidovou pandemií. Loni tam totiž vzniklo autokino, které zůstává stále v provozu. S hlavní organizátorkou strahovského drive-in kina Adélou Maternovou si povídal kolega Václav Müller. 

Autokino na Strahově dokáže v této době dodržovat vládní opatření a fungovat. „Je to tím, že máme vydané vlastní hygienické stanovy. Všichni naši diváci jsou seznámeni s tím, že nesmí vystupovat z vozu. Můžou si dojít maximálně na toaletu,“ vysvětluje Adéla Maternová.

Kdo si chce užít kino se vším všudy, může si u filmu i zamlsat. Na místě totiž funguje výdejové okénko. „Prodáváme z okénka do okénka. Preferujeme bezkontaktní platbu, takže ten kontakt s obsluhou je minimální.“

Vice o vstupenkách a programu se dozvíte zde.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.