Hudební průmysl v krizi. Velké zahraniční koncerty nebudou v Česku nejspíš ani příští rok

23. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koncert (ilustrační foto)

Čeští pořadatelé velkých zahraničních koncertů už od března nemají práci. Teď to navíc vypadá, že hudebníci vyrazí na světová nebo evropská turné až v roce 2022. Mnozí z těch, kteří se na organizaci zahraniční produkce u nás podílejí, si tak museli najít jinou práci a snaží se přežívat z dotací od státu.

Koncerty významných zahraničních hudebníků, kteří za normální situace vyprodávají desetitisícové haly, nebudou v Česku nejspíš ani příští rok. Mnozí z nich právě v těchto týdnech přesouvají svá už naplánovaná světová turné na rok 2022. Čekají na celkové zklidnění situace ve světě, případně na vakcínu proti novému koronaviru. Turné o rok odložil například už skladatel Hans Zimmer. Zahajovat ho měl v půlce února v Praze. 

„Teď je vidět, že jaro příštího roku je víceméně škrtnuté a je tady obrovský otazník nad létem,“ říká Robert Porkert, předseda Asociace hudebního průmyslu a zároveň šéf agentury Live Nation.

autoři: Alžběta Havlová , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.