Hořovická nemocnice provozuje unikátní dětské oddělení

29. duben 2014

Nemocnice Hořovice otevřela v březnu jako jediná v České republice oddělení pro děti, které potřebují chronickou resuscitační a intenzivní péči. Primář tohoto oddělení Daniel Blažek v pořadu Třináctka Plus vysvětlil, že další taková oddělení u nás nenajdeme, protože zatím nedošlo k uzavření smluv se zdravotními pojišťovnami.

Jednání ale v současné době probíhají a podle primáře Daniela Blažka se smlouvy s největší pravděpodobností ještě letos podepíší. Tato péče u nás tedy nakonec hrazená bude.

Hořovické oddělení má 6 vysoce specializovaných lůžek. Dětským pacientům tady poskytují lékovou i přístrojovou podporu - dýchání, krevního oběhu, vědomí i činností různých tělesných orgánů. Oddělení je úplně nové a vybavené nejmodernější přístrojovou technikou. Pracuje tam vysoce kvalifikovaný personál. Jedna sestra má na starosti jednoho, maximálně dva malé pacienty.

Počet pacientů, které by tady bylo potřeba hospitalizovat, už teď vysoce převyšuje kapacitní možnosti Nemocnice Hořovice, proto se podle primáře Blažka do budoucna uvažuje o navýšení počtu lůžek.

Podrobnosti uslyšíte v pořadu Třináctka Plus z 29. dubna 2014.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.