Hlavní nádraží v Praze vystavilo velký model stanice z kostiček. Figurkami můžete hýbat

1. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Model hlavního nádraží v Praze z Lega

Model Hlavního nádraží je složený z 342 383 kostiček Lega, zabírá plochu 15 m², je vysoký 2 metry a váží 2 705 kg. Postavení modelu trvalo 2 137 hodin.

"Model zobrazuje nejenom exteriér nádraží, ale také jeho interiér. Jsou zde i figurky cestujících a personálu. Tlačítka umožnují s panáčky hýbat, posunovat můžete také třeba s výtahy," přibližuje interaktivní funkce modelu mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Model nádraží už dobře znají hlavně lidé z Kladna, protože pět let byl vystavený v kladenském obchodním centru v Kladně a Kladeňáci ho také postavili. Od poloviny listopadu si ho nyní mohou prohlédnout všichni cestující v hale pražského Hlavního nádraží.

Model hlavního nádraží v Praze z Lega
autor: Soňa Jindrová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...