Hit týdne 31. 10. 2021

1. listopad 2021

Hit týdne, novinky a největší hity. Adele, Elton John a Dua Lipa, David Stypka, Mimi Webb, Coldplay x BTS, The Script, Swedish House Mafia a další.

Novou jedničku na Radiu DAB Praha má Adele!

Nejnovější vydání Hitu týdne vyhrála Adele s novinkou Easy On Me. Stačila už vyhrát i 25 světových chartů, včetně globálního nebo americké či britské hitparády. Svého maxima dosáhli druhým místem Elton John a Dua Lipa, Sacrifice a Rocket Man v mixu australských Panu – to je singl Cold Heart. O největší překvapení kola se postaral singl Farmářům Davida Stypky, ten si skočil pro bronzovou medaili. 

Poslechněte si 44. vydání Hitu týdne tohoto roku. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu DAB Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.