Hit týdne 27. 3. 2022

27. březen 2022

Hit týdne, novinky a největší hity. Lucie Vondráčková feat. Raego, Becky Hill & Galantis, Milky Chance, Imagine Dragons a další.

Nový týden, nová jednička a zase domácí!

Ve 13. vydání Hitparády Rádia DAB Praha triumfovali na poslední možnou chvíli Lucie Vondráčková a Raego, hit Tvoje Ex dostal s přehledem nejvíc hlasů. Suverénně vyhrál, ale také povinně končí po 6 týdnech.

Na druhé místo vylétla nejlepší novinka, prestižní Brit Awards ověnčená královna britské taneční hudby Becky Hill se švédskými Galantis a singlem Run. Třetí místo udrželi němečtí Milky Chance a jejich Synchronize a čtvrté pak Imagine Dragons s novinkou Bones. Poslední šampióni - Miro a David Žbirkové spadli s písničkou Nejsi sám až na páté místo. Z novinek ještě uspěli kosovský DJ Regard s britskými Years And Years, hit Hallucination, který se výrazně inspiroval slavný songem zpěvačky Imany Don’t Be So Shy, skončil šestý. Na desátém pak poprvé bodovala i nová Gayle Luv Started.

V nasazených je tentokrát třeba legendární Kanaďan Bryan Adams s pořádně našláplým kouskem So Happy It Hurts. Zpěvák, kterého jsme viděli jako předskokana na posledním pražském koncertě Eda Sheerana, James Bay má velmi ambiciózní nový singl Give Me The Reason, i pro něj můžete hlasovat. Stejně jako pro domácí Xindla X a Poetiku. V nasazených je i novinka australsko-novozélandských Shouse, jejich hit Love Tonight patřil poslední měsíce k tomu nejhranějšímu v evropských rádiích, nášup se jmenuje Won’t Forget You.

Poslechněte si 13. vydání Hitu týdne tohoto roku. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu DAB Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?