Hit týdne 19. 9. 2021

20. září 2021

Hit týdne, novinky a největší hity. Måneskin, Imagine Dragons, One Republic, Joel Corry x Jax Jones feat. Charli XCX & Saweetie, ABBA a další.

38. vydání Hitu týdne opět opanovali Måneskin!

Už potřetí po fantastickém vystoupení na festivalu Rock for People se z prvního místa naší hitparády raduje čtveřice z Říma. Dvakrát vyhráli se singlem i Wanna Be Your Slave, teď poprvé s coverem hitu norských Madcon – Beggin‘.

Na druhé místo tak odsunuli Imagine Dragons s novinkou z nového alba Mercury – Act 1 – hitem Monday. Na třetí místo se z devátého vrátili OneRepublic. Nejlepší novinku pak mají ostrovní hvězdy Joel Corry a Jax Jones.

Poslechněte si 38. vydání Hitu týdne tohoto roku. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu DAB Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.