Geekárna neboli kavárna pro fanoušky sci-fi a fantasy

Mistr Yoda z Hvězdných válek, pan Spock ze Star Treku nebo třeba Tolkienův čaroděj Gandalf, ti všichni se mohou sejít na jednom místě, a to v Geekárně na Smíchově.

"Geekarna je spojením slov geek a kavárna. Lidi, které bychom mohli označit slovem geek jsou fanoušci sci-fi a fantasy a všeho, co se k tomu váže, tedy knížek, filmů, seriálů, počítačových i deskových her a tak dále," vysvětluje Zdeňka Vrátná, majitelka Geekárny, která světu za hranicemi toho reálného podlehla už v ranném mládí.

"Podstatou tohoto místa je jeho atmosféra. Lidé sem mohou chodit v kostýmech a nikdo se jim nesměje, že sbírají figurky ze Star Treku, i když jim je osmadvacet, třicet let. Mohou tady hrát hry nebo jen tak diskutovat. Občas tu míváme i večery se zajímavými hosty, jako byl například spisovatel Ben Aaranovitch," dodává Zdeňka Vrátná.

Geekárna
Geekárna
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.