Galerie Pragovka ve Vysočanech spouští letní kino. Sezonu zahájí filmem Kouř

14. červen 2021

Pragovka Gallery, kterou najdete v městské části Praha 9, představila program na léto. I letos chystá filmové projekce, otevřené ateliéry nebo tradiční akci Art Bazaar. Letní sezonu pak uzavře dernisáž výstavy Ko-laborace.

Pragovka plánuje zahájit letní sezonu ve čtvrtek 17. června. Na programu budou otevřené ateliéry části umělců, komentovaná prohlídka výstavy Ko-laborace s kurátorem Petrem Vaňousem a také první projekce letního kina – filmu Kouř Tomáše Vorla.

Pro filmové fanoušky letos přichystala Pragovka 12 projekcí. Zavítat mohou na oceňované snímky z běžné distribuce i výběr filmů ze studia FAMU. Na programu je tak třeba Vesmírná Odysea nebo Léto v Kreutzbergu. 5. srpna se bude promítat film na přání – diváci budou hlasováním vybírat z filmů Sex ve městě, Casablanca a Limonádový Joe aneb Koňská opera.

V průběhu léta nabídne Pragovka i zvukově-vizuální intervenci Orchestru BERG. Mladé těleso hraje současnou hudbu, kterou kombinuje s baletem, pantomimou či výtvarným uměním. 8. srpna pak bude pořádat tradiční akci Art Bazaar, která nabídne možnost zakoupení uměleckých děl rezidentů Pragovky v hodnotě do 3 tisíc korun. 26. srpna zakončí letní sezonu dernisáž výstavy Ko-laborace.

autor: ech | zdroj: Pragovka Gallery
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?