Fotbalová reprezentace hledá ideální azyl, jaký měla v hotelu Praha

5. únor 2013

Než fotbaloví reprezentanti dnes dopoledne odletěli k přípravnému zápasu do Turecka, byli trochu nesví. Jejich oblíbený dejvický hotel Praha je po změně majitele vybydlený jako zakletý šípkový zámek. Národní tým se proto poprvé od skandální oslavy narozenin Tomáše Ujfalušiho z roku 2007 stěhoval jinam a zřejmě už se do své obvyklé rezidence nevrátí.

Hotel Praha, respektive pokoj číslo 433, proslul v květnu 2007 bujarým večírkem, na kterém si někteří tehdejší hráči národního týmu zvedali náladu zkaženou kvalifikační porážkou s Německem ve společnosti alkoholu a prostitutek.

Kvůli tomu ale iniciativa na jeho zachování a památkovou ochranu nevzniká. Tento hotel původně určený funkcionářům KSČ má kromě jedinečného futuristického vzhledu také řadu praktických vlastností, které reprezentanti oceňovali – kromě luxusní polohy a výhledu také neobvykle prostorné pokoje s vybavením, které hráčům extrémně vyhovovalo.

Proto také už po 15 měsících od zmíněné aféry povolil tehdy čerstvě jmenovaný trenér národního týmu Petr Rada návrat právě do hotelu Praha ze strahovského hotelu Crown Plaza, který byl tehdy azylem fotbalové reprezentace.

Teď se ale museli reprezentanti při srazu před zítřejším přípravným zápasem v Turecku přesunout opět do hotelu Crown Plaza, ovšem do toho v Podbabě pod Juliskou, bývalého Internacionalu, kde už také národní tým bydlel. Berou ho ale spíš jako přechodné bydliště.

„Ještě se podíváme po dalších hotelech a rozhodneme se, ale ono to nespěchá. Podmínky, které máme tady, jsou dobré, ale ještě zvážíme, jestli tam budeme natrvalo,“ říká manažer české fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer a dodává, co je pro výběr hotelu pro pražské srazy národního týmu klíčové.

„Chtěli bychom zůstat poblíž základny, kterou máme teď na Praze 6, protože dostupnost na letiště, na tréninkové centrum na Strahov je pro nás důležitá, takže budeme hledat něco poblíž.“

autoři: lvb , tej
Spustit audio