Festival Mezi ploty se o víkendu vrátí do parku Psychiatrické nemocnice Bohnice. Vystoupí na něm Klus, Jandová nebo Sto zvířat

28. září 2021

Festival, který mění klidné prostředí Psychiatrické nemocnice Bohnice v rušný labyrint muziky, divadla a her, se letos odehraje od soboty 2. do pátku 8. října.

V minulém roce se festival Mezi ploty odehrál celý v online podobě. Letos skloubí online i fyzické prostředí – během víkendu se vrátí do parku Psychiatrické nemocnice Bohnice a následně až do 8. října bude pokračovat festivalovým streamem plným rozhovorů se slavnými umělci.

I letos nabídne hlavní program festivalu velkou žánrovou pestrost – hip hop, reggae, rock, alternativní muziku, tanec, nový cirkus i divadlo. Na pódiu a plenérové scéně vystoupí přes dvacet hudebních a divadelních souborů, mezi nimi Tomáš Klus, Marta Jandová, Sto zvířat nebo Losers Cirque Company. Celé dění se bude současně přenášet online.

Během následujících tří víkendů na festival naváže série online přednášek a diskuzí s odborníky na téma duševního zdraví, kteří například poradí, jak na psychické dopady koronavirové krize. Příští rok pak čeká festival jubilejní 30. ročník.

autor: ech | zdroj: Mezi ploty
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser