Dopravní podnik bude slavit, doprovodný program vyvrcholí v neděli speciálním průvodem tramvají

13. červenec 2021

V neděli 18. července uplyne přesně 130 let od doby, kdy v Praze začaly pravidelně jezdit elektrické tramvaje. Před 130 lety také začala jezdit lanová dráha na Petřín. Dopravní podnik proto u příležitosti těchto dvou milníků chystá oslavy a doprovodný program pro veřejnost.

Dopravní podnik připravil v rámci oslav rozmanitý doprovodný program pro fanoušky MHD i širokou veřejnost. V sobotu 17. července můžete zavítat do Ústředních dílen v Hostivaři na komentované prohlídky. Konají se v 9:30, 12:00 a 14:00. Návštěvníci se dozví víc o opravách tramvají a budou se smět pod jednu i podívat.

Ve středu 14. a 21. července se zase zájemci mohou projít s průvodcem po bývalé trati lanovky na Letnou a první pražské elektrické dráhy z Letné do Bubenče. V pondělí a úterý 19. a 20. července zase můžete zajít do Muzea MHD na komentované prohlídky o Františku Křižíkovi.

Slavnostní průvod tramvají

Doprovodný program vyvrcholí v neděli 18. července slavnostním průvodem tramvají. Nejstarším vozem by měl být elektrický motorový vůz z roku 1899, který Praze výjimečně půjčili kolegové z Plzně.

Tento i ostatní vozy uvidíte v neděli od půl osmé ráno ve smyčce Královka. V 8:15 vyrazí směr Pražský hrad, projedou přes Staroměstskou, Václavské náměstí a skončí na Letenském náměstí. Pokud byste se chtěli tramvajemi projet, je nutné koupit si jízdenku přes e-shop dopravního podniku.

autoři: Marie Veselá , ech | zdroj: DPP
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...