Do pražské Slavie se po dlouhé době vrací gólman Radek Černý

Fotbalista Radek Černý se po více než osmi letech vrátil do pražské Slavie. Devětatřicetiletý gólman, který naposledy působil v anglickém týmu Queens Park Rangers, podepsal s vršovickým klubem roční smlouvu.

„S rodinou jsme se vrátili zpátky do Česka, takže jsem samozřejmě řešil, jestli budu pokračovat ve fotbalové kariéře. A tím, že Slavia měla zájem mě angažovat, bylo mé rozhodování o mnoho jednodušší,“ uvedl Černý pro klubový web.

Se Slavií už absolvoval herní soustředění v Rakousku, o tom, že s klubem podepíše smlouvu a bude pokračovat v kariéře, byl prý rozhodnutý ještě před odjezdem.

„Chtěl jsem především sám na sobě zjistit, zda jsem vůbec schopný týmu prospět a pomoci mu. Atmosféra ve Slavii na mě působí velice pozitivně, takže z mého hlediska nebylo co řešit,“ řekl Černý.

Slavia má teď v kádru spolu s Černým ještě dva gólmany – o post jedničky se bude navrátilec Černý prát s Kamilem Čontofalským, kromě něj může pražský celek využít i mladého Slováka Mateje Rakovana.

Radek Černý působil dříve v týmech Českých Budějovic, Chebu nebo Poštorné. Před osmi lety se rozhodl zkusit štěstí v Tottenhamu, od roku 2008 pak až dosud působil v Queens Park Rangers.

„Jsme velice rádi, že se Radkův příchod podařilo zrealizovat. S jeho příchodem jsme získali zkušeného brankáře, který má Slavii stále co dát a podle potřeby jí může kdykoliv pomoci," ujistil na klubovém webu sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.