Divadlo Vila Štvanice hostí pátý ročník festivalu VILOmeniny

21. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy VILOmeniny 2019 (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Již pátý ročník festivalu pro děti a jejich rodiče VILOmeniny se uskuteční 22. až 24. listopadu 2019 v pražské ostrovní scéně Divadlo Vila Štvanice.

Divadlo Lampion Kladno - Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Domácí divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten chystá pro návštěvníky všech věků a tvarů víkend plný divadla, hudby a zábavy. Nebudou chybět ani výtvarné dílny a interaktivně-výtvarná bojovka po VILE VILAmovánky, která děti provede rozmanitostmi lidského těla.

VILOmeniny 2019 (ilustrační foto)

„Hlavním dramaturgickým záměrem festivalu je zvát mimopražské soubory, které rodiny nemají jinak šanci vidět. Každý rok na přehlídku jezdí Divadlo rozmanitostí z Mostu, poprvé se představí Divadlo Lampion z Kladna, diváci se mohou těšit například i na Divadlo DNO z Brna a mnoho dalších,“ říká mluvčí festivalu Nicola Škvarová.

Malé divadlo České Budějovice - O Palečkovi
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.