Členové P.M. Bandu zavzpomínali na Petra Muka

23. únor 2015

Dá se říct, že rok 2015 je rokem Petra Muka. Tady je důkaz. Narodil se 4. února 1965, skupina Oceán vznikla v srpnu 1985, jeho nejúspěšnější sólové album Jizvy lásky vyšlo v roce 2000 a Petr odešel 24. května 2010.

Prvním velkým ohlédnutím za jeho kariérou bylo lednové vydání 3CD Platinum Collection. Na konci února přesně v neděli 22. února se v pražském Lucerna Music Baru uskutečnil narozeninový koncert Petr Muk 50 s podtitulem Petrovy písně pro Petra.

V Nočním proudu Jitky Benešové zpěváka připomněli dva hudebníci z P.M. Bandu, který ho doprovázel: Luděk Fiala a Zbyšek Kordač.

Pozemská pouť Petra Muka sice skončila před pěti lety, ale jeho poslání určitě nekončí nedožitou padesátkou, což potvrzuje 77 000 facebookových přátel. Rok Petra Muka teprve začíná a nejrůznějších akcí spojených s jeho jménem bude celá řada.

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.