Betonové bloky proti útokům teroristů se objeví na dalších patnácti místech v Praze

Betonové bloky, které chrání Staroměstské náměstí proti teroristickým útokům, by se měly objevit na dalších patnácti místech. Ochránit mají například Karlův most, okolí I. P. Pavlova, náplavky nebo náměstí Míru. Řekl to radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Zátarasy jsou v současné době umístěny pouze na Staroměstském náměstí. Podle Libora Hadravy se tak stalo na základě zákona o provozu na pozemních komunikacích. „Bylo to rychlé řešení, které se nemuselo složitě schvalovat.“

Do budoucna město plánuje zátarasy, které budou vzhlednější než současné betonové bloky, nějakou dobu to ale potrvá: „Nejdřív to musíme vysoutěžit, teprve pak přijde realizace,“ říká Hadrava, „máme v plánu třeba zasouvací kolíky nebo lavičky, které jsou napevno přidělané k zemi.“

Libor Hadrava, pražský radní  pro bezpečnost

Další zábrany – zatím ještě ty betonové - hodlá město umístit v dalších 15 lokalitách. „Mají zabránit vjezdu vozidla. Konzultujeme jejich umístění s příslušnými městskými částmi,“ říká radní Hadrava.

Na Staroměstské náměstí byly bloky instalovány loni před vánočními svátky u vjezdu z Pařížské ulice.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.